VLIV JÓDU NA PLODNOSŤ

 

Jak otěhotnět KDYŽ SE NEDAŘÍ? ZVYŠTE Přísun JÓDU, NEJLEPŠÍ V ORGANICKÉ FORMĚ.

Štítná žláza při nedostatku její hormonů nebo nedostatečné stimulaci tkanin hormony může způsobit: nízké bazální teploty, neobvykle dlouhé cykly, anovulační cykly, silné menstruace, neobjasněnou neplodnost, spontánní potrat nebo nízkou sexuální touhu.

JAKÝKOLIV POSUN OD NORMÁLNÍHO FUNGOVÁNÍ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY úzce souvisí se ZMĚNOU plodnosti.

Nedostatek jódu může způsobit vznik nových civilizačních onemocnění, či duševní zaostalost u dětí. Během těhotenství znamená pro ještě nenarozené dítě vážné ohrožení vývoje mozku a centrálního nervového systému, což již není možné to napravit v dalším období života. Nedostatek jódu způsobuje také poruchy učení u dětí, únavu, poruchy soustředění, zpomalené reflexy, snižování IQ, oslabování imunitního systému, snížení úrovně hemoglobinu v krvi - anémii, bronchitidu, deprese a vnitřní neklid, poruchy menstruačního cyklu u žen, problémy s těhotenstvím, zda dokonce neplodnost.

Může také způsobovat poruchy plodnosti iu mužů, přibývání na hmotnosti, poruchy sexuálního vývoje, pocit chladu v končetinách, bolesti a křeče svalů, lámavé nehty, vypadávání vlasů, otoky, např. v oblasti očí nebo suchou pokožku.

 

Chci vědět víc o organickém jodu

 

Zvláště nebezpečný je těžký nedostatek jódu v těhotenství a v raných fázích života dítěte, který může vést k vážnému a trvalému poškození vývoje centrální nervové soustavy - kretenismu. I nižší stupeň nedostatku jódu v mateřském organismu a raném dětském věku negativně ovlivňuje správný duševní a tělesný vývoj s následnými problémy při učení a chápání, s možným snížením inteligence.

Úřad veřejného zdravotnictví Slovenské republiky zveřejnil doporučené výživové dávky pro obyvatele České republiky, kde se potvrzuje zvýšená potřeba jódu u těhotných a kojících žen. Doporučená denní dávka jódu pro běžnou populaci je 150 mikrogramů denně. U těhotných a kojících žen by měl denní příjem jódu zvýšit na úroveň 250 mikrogramů denně.

Štítná žláza se u děťátka v mámině bříšku vyvíjí od 12. týdne těhotenství a od 16. týdne těhotenství začíná vyrábět vlastní hormony. Proto je důležité, aby matka měla již v prvních týdnech těhotenství dostatek jódu. V období těhotenství je miminko zcela odkázáno na přívod jódu od matky a to platí i po dobu plného kojení.

Zvyšte si přísun jódu v ORGANICKÉ, a tedy ÚČINNÉ a BEZPEČNÉ formě díky Slovenské produktům Joda ORGANIKA®!

 

Koupit organický jod