STARNUTIE S DOBRÝM ZDRAVÍM

Paní Vlastimira, 68 let, Střední Slovensko

Krátce po mém nástupu do důchodu jsem začala pociťovat výraznější zdravotní problémy. Připisovala jsem to adaptována se organismu na nové podmínky. Po dlouhých letech práce a brzkého ranního vstávání jsem najednou cítila uvolnění nahromaděného napětí, které se sice zdálo být příjemné, později jsem však stále častěji čelila pocitem, že toho musím v domácnosti a na zahrádce dělat mnohem víc, než předtím.

Na každý den jsem si naplánovala mnoho fyzických aktivit. Myslela jsem si, že výrazná fyzická zátěž, práce v domácnosti a kolem domu mi pomůže zařadit se do "důchodcovského" tempa a budu se znovu cítit užitečná. Zvykla jsem okopávat zahrádku až do bolestí páteře a bylo u mě běžné končit s touto prací pozdě večer. Navíc, ráno jsem vstávala ještě dřív než když jsem pracovala. Darmo mi syn při každé návštěvě opakoval, že se nemám vyčerpávat a manžel se snažil přesvědčit mě, že na důchodu mám odpočívat. Byla jsem přesvědčená o tom, že po skončení zaměstnání mám věnovat všechen svůj čas péče o domácnost a vše s ní spojené.

Vše se změnilo v jeden letní večer, kdy mi po celodenní práci na zahrádce pod praživým sluncem přišlo velmi nevolno. Manžel neváhal a zavolal mi sanitku. Mé srdce nával fyzické aktivity nezvládalo a problémy s kolísavým krevním tlakem se staly běžnou součástí mého života. Sice jsem fyzickou práci na naléhání rodiny a kvůli zdravotním problémům omezila na minimum, moje dobrá kondice se zdála být nenávratně pryč.

Bála jsem se, že svůj důchod budu nucena strávit s nepříjemnými omezeními a vyhýbat se jakékoli fyzické aktivitě včetně drobných túr, které s manželem velmi oblíbil. Při návštěvě sousedky jsem neváhala a svěřila jsem se jí se svými zdravotními potížemi. Ona mi doporučila užívat výživový doplněk olejovitá (dnes Joda ORGANIKA). Ona ji užívala kvůli problémům se štítnou žlázou, ale prý to pomáhá celkové harmonii a vitalitě lidského organismu.

Poprvé jsem se tehdy rozhodla poslechnout susedkine rady. Nelituji! Doplněk stravy Joda ORGANIKA užívám už téměř rok. Organická forma jodu, kterou obsahuje, mému tělu zřejmě výrazně chyběla. S manželem jsme absolvovali již několik menších túr. S prací na zahrádce to však už nepřeháním. Myslím, že právě v důchodovém věku bychom se měli šetřit a starat se o své zdraví ještě víc. Doplněk stravy Joda ORGANIKA vřele doporučuji a to nejen nám důchodcům.