SNÍŽENÁ činnost štítné žlázy (hypotyreóza) U DĚTÍ

Marta, 34 let
Když se můj syn Deniska stal oficiálním prvňáčkům základní školy, učení se mu velmi líbilo a v jeho zrcátku se to hemžilo pochvalami a "sluníčky" co v tomto případě představovaly jednotky za dobře splněné úkoly a správně vypočítané příklady. Jelikož je Deniska náš jediný syn, každý den jsme se snažili věnovat mu co nejvíce času na učení, ale i na společné hry. Když nám jeho třídní paní učitelka předala na konci školního roku speciální pochvalu za jeho píli a úspěchy, překypovaly jsme s Deniskovým Tatem hrdostí.

Po prázdninách, které Deniska strávil hravostí se u Starke na vesnici, nastoupil s úsměvem do druhého ročníku. Byl odhodlán dosahovat stejně výborné výsledky, i když bylo učivo druhého ročníku už o něco těžší. I proto jsme se snažili věnovat se mu ještě intenzivněji. Navzdory naší pomoci a Deniskovej píli se očekávané výsledky nedostavily. Právě naopak.

To, že náš syn začal od začátku druhého ročníku ve škole dostávat podstatně horší hodnocení a také poznámky o tom, že se na hodinách nesoustředí jsme zpočátku připisovali tomu, že po prázdninách strávených hravostí se mu těžko opět zvyká na školní režim. Zvláštní však bylo, že doma se Deniska snažil při psaní domácích úkolů ještě více, než loni. Jeho známky a hodnocení učitelů se však stále častěji zhoršovaly.

Že za školními neúspěchy našeho druháčika nestojí jeho lenost či "nezkrotnost" po prázdninách jsme si uvědomili, když začal Deniska usínat uprostřed vyučování. Ne jednou jsme byli přivoláni do školy, abychom ho vyzvedli, prý na něj zřejmě něco "leze", neboť na matematice usnul. Deniska se budil bledý a s tmavými kruhy pod očima. Přestože se ze všech sil snažil, nedokázal se už soustředit ani při domácí přípravě. Na tělocviku nedokázal držet tempo s ostatními dětmi a když jsme zjistili, že náš syn výrazně přibral, rozhodli jsme se pro vyšetření.

Po nesčetných prohlídkách, jejichž výsledky byly neurčité jsem se rozhodla nastudovat si něco o podobných případech a příznacích, jakými trpěl můj synek. To nejdůležitější, co jsem zjistila byly dva pojmy: štítná žláza a nedostatek jódu.

Na různých fórech jsem zjistila, že podobnými zdravotními problémy trpí nejen dospělí, ale i děti. Když jsem, už téměř v zoufalství, hledala možnosti na internetu, vždy mě při slovech "štítná žláza a nedostatek jódu" dovedlo k produktu s názvem Joda Organika. Přiznám se, nevěnovala jsem tomu téměř žádnou pozornost.

Když mě však na výživový doplněk Joda Organika upozornila i Deniskova učitelka, jejíž byly Deniskove zdravotní problémy známo, zaujalo mě to. Mluvila o tom, že její sestře tento produkt skutečně pomohl a prý, jestli to nechceme zkusit, vždyť to mohou užívat i děti. V té chvíli jsem už byla odhodlaná zkusit cokoliv.

Můj syn Deniska užíval jódu Organika každý den. Po dvou lahvičkách měl můj syn znovu barvu v tvářích, šibalství v očkách a chuť do života i učení. Výsledky byly pro mě přímo ohromující. Dospěla jsem k závěru, že právě organická forma jódu byla tím, co mému dítěti chybělo. Dnes je Deniska už třeťák a den co den dosahuje ve škole výborné výsledky. Rada bych všem vzkázala, že jód, a zejména jeho organická forma, je skutečně pro lidské zdraví důležitý. A to nejen pro dospělé, ale i pro děti. Přestože je Deniska zdravý, jódu Organika užívá spolu s námi jako prevenci. Určitě ji doporučujeme všem.