Otázky

Kolik jódu potřebujeme?
Podle doporučení Úřadu veřejného zdravotnictví SR potřebuje dospělý člověk přibližně 150 mikrogramů jódu na den. V najuvedomelejších zemích, jakými jsou např. Německu či Japonsko, se doporučuje užívat několikrát větší množství jódu. Výjimečně důležitou skupinou se zvýšenou potřebou jódu jsou především těhotné ženy a kojící matky pro které se doporučená denní dávka stanoví na 250 mikrogramů jódu na den. Stejně důležitý je jód pro každého, kdo se zotavuje z nemoci, při chronických onemocněních a pro všechny, kteří se cítí slabí a mají potíže bez udání příčiny. Stejně je jód důležitý i při všech autoimunitních onemocněních.
Máme dostatek jódu?
Je všeobecně známo, že Evropa je přirozeně chudá na jód, proto je deficit jódu v organismu jednou z příčin mnoha zdravotních obtíží. Podle Světové zdravotnické organizace trpí nedostatkem jódu až 52% populace Evropy.
Co se stane, když nemáme dostatek jódu?
Pokud tělo nemá dostatek jódu, člověku chybí hormony štítné žlázy, čímž tělo ztrácí kontrolu nad správnou činností svých orgánů. Práci štítné žlázy lze přirovnat k pozici výkonného ředitele ve firmě. Tak, jak se ředitel řídí cíli a požadavky majitele firmy, tak se štítná žláza řídí příkazy hypofýzy. Nicméně nato, aby mohla štítná žláza správně vykonávat svou funkci, potřebuje jód. Ten je základní substancí hormonů, které štítná žláza produkuje, a které ovlivňují správnou funkci dalších orgánů. Při dlouhodobém a hlubokém deficitu jódu dochází ke zvětšení (struma) štítné žlázy. U malých dětí může tento deficit vyústit až do kretenismu (duševní a tělesná zaostalost).
Kdy je nedostatek jódu vážným problémem?
Mezi příznaky způsobené nedostatkem jódu řadíme přetrvávající únavu, slabou koncentraci, nervozitu, silné pocení, bolest hlavy, zvýšený srdeční puls, celkovou slabost, zvýšený cholesterol a hladinu cukru v krvi, zvýšený krevní tlak a jiné zdravotní potíže. Nedostatek jódu nedokážeme doplnit pouze stravou. Naše společnost glandula Mystery, vyvinula originální technologii, poskytující jód v bezpečné a účinné formě, kterou tělo dokáže přijmout v organické formě. Organická forma jódu ve výživovém doplňku Joda ORGANIKAⓇ se po užití ihned vstřebává do organismu, nadbytek se neukládá.
Je možné se jódem předávkovat?
Pokud užíváme anorganickou formu jódu, která je přítomna v běžně dostupných výrobcích obsahujících jód, jeho nadměrným užíváním může dojít k různým zdravotním potížím či poškození organismu. Naopak, užívání organické formy jódu, která se nachází v produktech Joda ORGANIKAⓇ, neohrožuje lidský organismus a nelze se jí předávkovat.
Je dodatečné užívání organické formy jódu potřebné a užitečné?
Podle alarmujících statistik WHO strava a přirozené prostředí nedokážou organismu dostatečně poskytnout potřebnou organickou formu jódu. Tělo má zvýšenou potřebu přijímat organický jód především během stresu, napětí, choroby a při většině fyzických a psychických zátěží. Proto je užívání výživového doplňku Joda ORGANIKAⓇ s organickou formou jódu velmi důležitá pomoc při překonávání různých náporů a stresů, ale i jako prevence.